Як виплачується податкове вирахування при купівлі квартири подружжям

При купівлі спільної квартири, подружжю дозволяється отримати повернення за сплачені відсотки. Оплата вирахування, за законодавством, відбувається за витрат кожного з них, згідно з платіжними чеками.

Як виплачується податкове вирахування при купівлі квартири подружжям? В даному випадку розглядаються 2 варіанти:

  • Подружжя окремо несли витрати. На це вказують чекові документи, де кожен оплачував свою частину будь — якої з них може розраховувати на одержання виплат, згідно своїм витратам.
  • Виплати здійснював один (якщо вони вказані загальною сумою на обох). Витрати вони можуть поділити автономно, в рівних (пайових) пропорціях. Згідно з правилами СК РФ, незалежно, хто саме витрачався на придбання, обидва вважаються брали в них участь.

Підстави для повернення податку

Щоб повернути грошові кошти, в кінці кожного року слід виконати:

  1. Заповнити декларацію в НС (3-ПДФО).
  2. Взяти необхідні папери до бухгалтерії за місцем своєї діяльності, про розміри нарахованих і сплачених податків за минулий рік.
  3. Підготувати документальний пакет, який вказує на право на житло, а саме свідоцтво про держ. реєстрацію права, договір на придбання, акт про передачу, при купівлі земельної ділянки землі – свідоцтво про держ. реєстрацію права, при оплаті відсотків – договірне угоду, графік погашення, документи про виплату.

З початку 2014 р. введені нові правила про право на відрахування. Податкове вирахування при купівлі квартири подружжям відбувається:

  • Перше приміщення куплено після 01.01.2014 р.
  • Правом скористатися вирахуванням не користувалися.
  • Обсяг був менше 2 млн. руб., погашено повністю.
  • Куплено інше житло, де утримання склало різницю вирахування (погашеного) за першої купівлі 2 млн. руб.

Що говорить закон?

Повернення з НК РФ до 2020 р. при купівлі житлового приміщення – це одна з поширених пільг, якою можуть скористатися подружжя.

Це регулюється наступними законами:

  • Ст. 218, 219, 220, 221 НК РФ.
  • Ст. 34 СК РФ.
  • Лист ФНС Росії від 30.03.2016 №БС – 3-11/1367.
  • Листи Мінфіну від 29.06.2015 (03-04-05/37360), від 01.06.2015 (03-04-05/31428), від 10.03.2015 (03-04-05/12335).

Згідно з цим законодавством, повернення в часткову власність при придбанні обома подружжям, розподіляється згідно з величиною доходів кожного, підтвердженого чеками та квитанціями.

Податкове вирахування при купівлі квартири подружжям

Це можливо, якщо чоловік з дружиною перебувають в офіційному шлюбі. Нерухоме майно може бути спільним, розділеним на часткові частини, особистим володінням.

Право скористатися пільгу виникає з дня реєстрації в Росреестре. Вартість безпосередньо впливає на обсяг повернення.

Кожен з подружжя має право отримати 2 млн. руб. – 260 тис. руб.

Спільна власність

Згідно з чинним законодавством, все майно, набуте за час шлюбу, вважається спільним. Винятком є шлюбні договори, де розписані всі нюанси.

За законом, подружжя можуть отримати грошові виплати, навіть якщо один не брав участі в купівлі.

Якщо житло придбане спільними зусиллями, пільга може поділитися між ними, по їх вирішенню:

  • при відсутності пільги, ділиться в рівних частках, тобто по 50%;
  • заява пишеться один раз і змінюватися вже не може;
  • розмір повернутої суми цілком залежить від вартості і дати придбання.

Часткова

У разі купівлі житла в часткову власність, власник оформляє виплати наступним чином:

  • Якщо один з них був одержувачем пільги, другого нараховується розмір, відповідно до часткової вартості.
  • Житло куплено до 2014 р., максимальний розмір на двох складе 2 млн. руб., це не залежить від вартості квартири.
  • Не має роботи чоловік не має права відмовитися і віддати свою частку другому з подружжя.
  • У разі оформлення договору після 2014 р., кожен з них може отримати свою пайову частину.

Одноосібна власність

Якщо розподіл було на одного з подружжя, другий має повне право отримати грошові виплати повністю.

Згідно з чинним законодавством, таке житло вважається спільним, т. к. купувалася на спільні кошти.

З дітьми

Умови, коли батьки можуть отримати повернення на свою дитину:

  • Якщо вони раніше не скористалися таким правом. Це вказує, що батьки, що раніше одержували таку пільгу, повторно скористатися нею не можуть. Пояснюється, що дитина, будучи дорослим вже не зможе отримати її в майбутньому.
  • Маєток статусу резидента РФ. Батьки, які бажають отримати виплати за дитину, повинні прожити на території РФ понад 183 дні у році. В іншому випадку вони отримають відмову.
  • Маєток оподатковуваного податку ПДФО. Батьки зобов'язані мати доходну частину заробітної плати та сплачувати з неї 13%. В іншому випадку, їм буде відмовлено.
  • Житло придбано за власні кошти. Це означає, що покупка була здійснена за кошти батьків, родичів, держави – тут, грошовий повернення їм не покладений.
  • Іншою стороною в угоді не повинен бути родич. У разі придбання житла у такого продавця, грошові кошти повернуті не будуть.

Якщо один отримував повернення раніше

Майновий податкове вирахування при купівлі квартири подружжям може діяти, якщо в минулому часі квартира вже купувалася. Можна розраховувати на повторні виплати, коли буде отримана письмова домовленість про повну відмову.

В іпотеку

Це можна виконати, якщо людина працює офіційно, сплачує 13% прибуткового податку. Безробітний це зробити не зможе.

Податковий відрахування можна отримати:

  • при придбанні нерухомості;
  • при зведенні будівлі;
  • при перебудові приміщення у нове;
  • при оформленні квартири за іпотечним договором.

При купівлі за іпотечним угоди, можна розраховувати на 2 складові:

  • Вартість.
  • Відсотки, виплачені по іпотеці.

Спочатку, повернення 13% провадиться за вартістю, потім по відсоткам виплати.

У законодавстві не вказано конкретний строк отримання відсотків. Він може складати повний термін кредиту і діяти, поки повернута податкова сума не зрівняється з граничною.

Відмова на користь дружини або чоловіка

Краще виконати, коли один з подружжя не отримує заробітну плату, на яку відбувається нарахування прибуткового податку. Відмовний лист краще всього оформити письмово і завірити нотаріально.

Забороняється робити відмова на користь другого з подружжя, якщо частина суми була вже отримана.

За чоловіком, який не скористався можливістю отримати повернення, зберігається право в майбутньому.

Порядок отримання

Подружжя має подати письмову заяву в ТУ ФНС за місцем адресації своєї квартири. До заяви додаються довідки ПДФО від кожного з них.

Час розгляду становить приблизно 2 місяці. У разі затримки, податкова компанія зобов'язана виплатити відсотки за неустойку за кожний прострочений день.

Можна майновий вирахування отримати в організації, де працює людина. Для цього з податкової служби взяти належне повідомлення.

Необхідні документи

Заповнюється заява за зразком, додаються документи:

  • Свідоцтво купівлі-продажу.
  • Передавальний акт.
  • Чеки та розрахункові папери, що підтверджують перекази грошових коштів від покупця продавцю.
  • Свідоцтво про шлюб.
  • Папери про право власності на нерухомість.
  • Довідка про заробітну плату, взята на роботі.

Документальний пакет можна подати особисто, а можна через довірену особу. Грошова сума нараховується за рік.

Зразок заяви на отримання податкового вирахування тут,

зразок довідки про доходи тут.

Термін давності для отримання цієї пільги не передбачено. Важливо, щоб на момент подачі у подружньої пари був дохід, оподатковуваний податком.

Виплата коштів

Гроші можуть бути повернені 2 варіантами:

  • Через роботодавця – він не бере 13% від кожного заробітку до тих пір, поки не назбирається необхідна сума. Це не вимагає щомісячного підтвердження, достатньо один раз на рік приходити в ФНС для підтвердження на наступний період.
  • Через податкову службу – гроші повертаються великою сумою 1 раз у рік (або й рідше).

Через роботодавця грошовий повернення буде відбуватися щомісяця, через податкову службу – через 4 місяці з дня подачі заяви.

На відео про отримання вирахування подружжям

Читай також: