Розшифровка ДНП

Багато громадян Росії хочуть придбати земельну ділянку для різних цілей: побудувати житловий будинок або вести сільськогосподарську діяльність.

Одночасно з цим потрібно розуміти, що в залежності від типу земельної ділянки, на нього можуть бути накладені російським законодавством деякі обмеження. Зокрема, якщо мова йде про ДНП.

Що це таке?

Під визначенням "ІЖБ" мається на увазі персональне житлове будівництво.

Говорячи про те, що таке ДНП, розшифровка — земельну ділянку, який розташований в некомерційному дачному партнерство.

Ділянки ДНП надаються місцевими органами самоврядування з метою ведення:

 • дачного;
 • садового;
 • городнього господарства.

Незважаючи на розшифровку ДНП земельну ділянку може володіти різними будівлями.

Для формування партнерства в 2020 році виділяють кілька різновидів земельних ділянок, а саме:

 • відносяться до якого-небудь населеного пункту;
 • є сільськогосподарськими угіддями.

Якщо ж територія ДНП відноситься до населеного району, то вона може прирівнюватися до ділянок, які можуть надаватися під ІЖС.

Ділянка ДНП, що володіє засобами комунікацій і розташований поблизу розвиненої інфраструктури, володіє більш високою ціною, ніж земля, яка знаходиться далеко від міста і без комунікацій.

При виборі відповідного земельної ділянки, вкрай важливо керуватися не тільки власними уподобаннями, але і критеріями, правилами та обмеженнями, які встановлені російським законодавством.

Категорії землі

На земельних ділянках ДНП по російському законодавству можна вести сільськогосподарські роботи, оскільки це їх пряме призначення.

За законом на землі допускається можливість:

 • вести садівничу і огородническую діяльність;
 • зводити різні дачні споруди.

Земельні ділянки ІЖС можна використовувати під забудову житловими об'єктами нерухомості.

До землі пред'являються певні критерії з боку російського законодавства. Зокрема, висота будівель не повинна перевищувати 3 поверхів.

Можна зводити різні будівлі, серед яких:

 • гаражі;
 • лазні;
 • інші конструкції для життєдіяльності.

Власники такої землі має право займатися городньої та садової діяльністю.

Правове регулювання

Використання земельної ділянки обов'язково повинна відповідати цільовим призначенням, а здійснювані заходи повинні відповідати проекту компанії і забудови.

Кожен учасник ДНП має законне право розпоряджатися своєю земельною ділянкою та будівлями на них за своїм бажанням без отримання попередньої згоди уповноваженого органу.

З метою мінімізації ризиків протиправних дій, рекомендується вивчити Містобудівний Кодекс Росії, а також різні СНиП.

Земельна ділянка ДНП: розшифровка

Якщо власники земельних ділянок, які відносяться до ІЖС і ДНП, прийняли рішення оформити свої права згідно російському законодавству, то яких-небудь конкретних відмінностей у формі власності не буде.

В іншому разі передбачені деякі відмінності.

Відмінності від ІЖС і СНП

Основні відмінності вказані в таблиці:

ДНП

ІЖС

ДНП — некомерційна компанія, яка формується власниками земельних ділянок з метою обслуговування дачного поселення.

Вся без винятку внутрішня діяльність ДНП володіє схожими критеріями з діяльністю ОСББ.

Власники ділянок у більшості випадків наймають управляючу компанію, на чию відповідальність лягає обслуговування дачників.

ІЖБ – форма забезпечення населення РФ житлом з допомогою зведення житлових будинків на власних земельних ділянках.
Ділянки використовуються виключно для дачного будівництва. Можна зводити персональну житлову нерухомість.
Власники ділянок не мають права на використання соціального пакета. Використання об'єктів розташованої поблизу інфраструктури можливо виключно за свій рахунок Власники вправі претендувати на отримання соціального пакету послуг (використання об'єктів інфраструктури на безкоштовній основі, відвідування дитячих садків, шкіл і так далі).
Зведення дачних будинків або інших капітальних споруд для постійного проживання неможливо. Можна будувати житла для постійного проживання, але висота не повинна бути більше 3 поверхів.
Відсутня необхідність в оформленні різного проектної документації. Обов'язкова наявність проектно-кошторисної документації.
Спеціального дозволу на будівництво на землях ДНП не потрібно. Узгодження відбувається в правлінні ДНП. Обов'язкова наявність згоди на споруду від місцевого органу самоврядування.
Реєстрація на ділянці можлива виключно після визнання житлових будинки. Обов'язкова наявність зареєстрованого будинку в БТІ. Будівля має бути визнано житловим.

Виходячи з цього, можна зробити висновок: проживання на земельній ділянці ДНП допускається російським законодавством, але для цього необхідно визнати будова житлових і зареєструвати будова в територіальному представництві БТІ.

Розглянуті відмінності несуть під собою загальний характер, оскільки на практиці все залежить від того, яку саме мету переслідує громадянин, який виявив бажання придбати земельну ділянку.

Переваги і недоліки

Основними перевагами земельних ділянок ДНП прийнято вважати:

 • різниця в собівартості в порівнянні з ІЖС, кадастрова ціна ділянки в ДНП в середньому на 50% нижче, незважаючи на те, що територіально земля може перебувати по сусідству;
 • відсутня необхідність у формуванні проекту будинку, а також немає перевірок різними контролюючими органами;
 • будучи власником ділянки в дачному некомерційному партнерстві, власник має право голосувати на загальних зборах, які проводяться партнерами, з-за цього є можливість впливати на ключові рішення, а також вносити свою пропозиції;
 • знижена ставка оподаткування.

З недоліків виділяють:

 • ділянки не передбачають наявності будь-яких комунікацій, оскільки російське законодавство не передбачає можливості проживати в них круглий рік, з-за цього підключення, наприклад, електрики, може спричинити за собою серйозні фінансові витрати;
 • зареєструватися за місцем розташування земельної ділянки можна виключно через судовий орган, це займає чимало часу і спричиняє додаткові витрати;
 • партнерство в ДНП увазі під собою обов'язкові щорічні внески – використання електрики в літній період, оплата за воду та інші потреби товариства, в середньому на обслуговування необхідно затратити до 1 тисячі в рік;
 • під час купівлі земельної ділянки в ДНП ймовірність отримання іпотеки дорівнює 0.

Додатково з недоліків виділяють відсутність можливості оформити ділянку у заставу при оформленні різного типу позик.

На відео про відмінності між видами землі

Читай також: