Чи треба платити дитині податок на майно?

Якщо у людини знаходиться у власності різного виду майно є об'єктом оподаткування, за нього доведеться робити певні платежі в регіональний бюджет. Однак багато хто задається питанням, чи повинна дитина платити податок на майно в 2020 році.

Обов'язки платника податків

Для початку варто розібратися з тим, що мається на увазі під майновим податком. Податок на майно — це вид відрахувань в регіональний бюджет, внесений громадянином щорічно за майно, яке є оподатковуваним.

Сума відрахувань залежить від конкретного суб'єкти РФ і кадастрової вартості об'єкта. Цей податок сплачується за майно перебуває у власності громадянина. Грошові кошти мають бути внесені в певні встановлені законом терміни.

Порядок і строки сплати

НК РФ встановлено крайній термін сплати податку на майно для всіх категорій фізичних осіб – це 1 грудня. У разі прострочення платежу до громадянина будуть застосовані штрафні санкції. Також за кожен день йому буду нараховуватися пені.

Об'єкти

Докладний перелік оподатковуваних об'єктів наведено в ст. 401 НК РФ. Основними є:

  • житлові приміщення;
  • гаражі та машиномісця;
  • недобудована нерухомість;
  • об'єкти, розташовані на дачних ділянках;
  • частки в нерухомості.

Закон

Майнового податку присвячені 30 глава НК РФ і 32 глава НК РФ. Крім того в ФЗ «про податки на майно» від 9 грудня 1991 року є докладний перелік в якому зазначено категорії громадян які зобов'язана сплачувати майновий податок.

Згідно з цим законом будь-яка людина, у володінні якого на праві власності чи є оподатковуваний об'єкт, зобов'язаний проводити за нього перерахування в регіональний бюджет.

Чи повинна дитина платити податок на майно?

Податковим кодексом не передбачено звільнення від сплати податку залежно від майнового статусу громадян або їх віку.

У зв'язку з цим будь-яка дитина повинен платити податок на майно при наступних умовах:

  • володіння майном, яке відповідно до чинного законодавства оподатковується;
  • відсутність федеральних або регіональних пільг.

Всі дії, які мають юридичне значення громадяни, які не досягли 18 років, здійснюють через своїх батьків або законних опікунів. Сплата податку на майно неповнолітніх громадян також буде здійснюватися через них.

Основними чинниками, що дозволяють стягувати податок з неповнолітніх громадян є:

  • оформлення оподатковуваного майна на дитину;
  • відсутність громадян, які не досягли 18 років, у федеральному списку пільгованих категорій населення;
  • стаття 80 СК РФ, де вказується, що батьки повністю повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей.

При несплаті податку громадянину будуть нараховуватися штраф і пені. Це правило також поширюється на неповнолітніх громадян. Однак, згідно з чинним законодавством, до 16 років громадянина не мають право залучити до податкової відповідальності.

Питання про сплату неповнолітніми громадянами майнового податку є досить суперечливим, оскільки існує багато факторів дозволяє навести аргументи за і проти сплати податку даною категорією населення.

Неповнолітній

Оскільки в НК РФ не передбачено звільнення від сплати податку за віковими показниками, для дітей застосовуються ті ж податки, що й для дорослих, а саме:

  • майновий податок;
  • транспортний податок;
  • податок на доходи.

У більшості випадків доходами неповнолітніх громадян можуть бути аліменти, пенсії та різні державні допомоги. У зв'язку з цим в основному числі випадків податок на доходи, для цієї категорії громадян, не передбачений.

Найефективнішим способом контролю податкових питань дітей є інтернет портал ФНС. Для перегляду інформації громадянину потрібно зареєструватися в якості платника податків. На цьому сайті людина може уточнити інформацію про всіх наявних у нього заборгованість по оплаті податків, а також тут же їх та оплатити. Для реєстрації на цьому сайті потрібно реєстраційна картка, яка виходить в найближчому відділенні ФНС.

Здійснюючи оплату майнового податку за дитину, батьки обов'язково повинна вказати, за кого вони перераховують грошові кошти, так як якщо цього не зробити, може статися помилка.

У деяких випадках неповнолітній громадянин зобов'язаний самостійно оплачувати свій податок. Це буде відбуватися при:

  • офіційне визнання громадянина дієздатним;
  • після укладення шлюбу;
  • при емансипації.

У цьому випадку платіж буде здійснено безпосередньо від імені дитини. Це штатні явища, але зустрічаються вони досить рідко.

Часто батьки не отримують податкових повідомлень про оплату податку на майно для своїх дітей. Багато хто думають, що це звільняє їх від зобов'язань, однак це не так. Якщо документ не приходить у встановлений термін необхідно самостійно звернутися у відділення ФНС і уточнити інформацію з даного питання інакше людина ризикує отримати штрафні санкції.

Способи оплати

В даний час існує декілька основних способів сплати податку на майно:

  • через касу під час особистого візиту в банк;
  • через платіжні термінали;
  • через банкомати;
  • на сайті держпослуг;
  • через електронні гаманці;
  • програми інтернет-банкінгу.

Пільги

Неповнолітні можуть бути віднесені до тих же пільговим категоріям, як і громадяни, що досягли 18 років. Порядок отримання пільг встановлений Федеральним законодавством і нормативно-правовими актами регіонів.

Для правильного визначення відношення дитини до категорії громадян, що мають право на повне або часткове звільнення від сплати податку, необхідно звернутися за уточненням в місцеве відділення ФНС, або уточнити дану інформацію на електронних ресурсах.

Якщо громадянин, який не досяг 18 років, потрапляє під пільгову категорію, його батьки або законні опікуни повинні звернутися у відділення податкової інспекції із заявою про надання пільги в установленому законодавством пакетом документів.

Для отримання пільги потрібно пред'явити офіційні документи, які підтверджують законність права отримання громадянином повного або часткового звільнення від сплати податку.

Заяву можна подати різними способами:

  • особистим візитом у відділення ФНС;
  • на сайті податкової служби;
  • користуючись послугами пошти.

Зразок заяви на отримання пільги з податку на майно,

бланк заяви на пільгу з податку на майно.

Регіональні влади мають законне право самостійно додавати в список пільговиків додаткові категорії громадян, а також додавати пільги.

Приміром, у багатьох суб'єктах РФ повністю або частково звільняються від сплати податку багатодітні сім'ї або громадяни, які мають малолітніх дітей, хоча на федеральному рівні даними категорія громадян послаблення по податку не покладаються.

Основними пільгами є:

  • повне або часткове звільнення від сплати податку;
  • надання податкових вирахувань;
  • зменшення оподатковуваної бази.

Як дізнатися про заборгованість?

Існує кілька способів уточнення заборгованості з податку на майно. Основними є:

  • звернення громадянина безпосередньо у відділенні ФНС;
  • уточнення інформації на сайті Держпослуг;
  • використання інтернет-банкінгу;
  • уточнення інформації в системах електронних гаманців.

У більшості випадків для уточнення інформації по заборгованості громадянину знадобиться знання свого ІПН або реквізитів платіжного документа.

На відео про податок на майно для дітей

Читай також: