Чи нараховується податок на майно дітей?

НК Росії не містить пільг щодо сплати податків дітьми. Будучи власниками майна, вони також зобов'язані платити податок, незалежно від факту відсутності доходу. Але цей обов'язок, до досягнення повноліття, за них повинні виконувати батьки або законні представники.

Платять діти податок на майно? З урахуванням п. 1 ст. 54 СК РФ дитиною вважається людина, якій не виповнилося 18 років. З 6 до 14 років у дитини є дієздатність малолітнього, яка не дозволяє йому брати участь у більшості угодах та інших юридично значимих діях.

З 14 років дитина може здійснювати юридично значимі дії самостійно, але тільки за згодою батьків або інших законних представників.

Загальні відомості

Наявність у неповнолітнього власності не звільняє його від обов'язку сплати податку на майна. За податковим законодавством неповнолітні громадяни не виділені в окрему категорію платників, які можуть бути звільнені від оплати майнового податку.

Платити доведеться їх законним представникам, які володіють нерухомим майном, у тому числі на праві довірчого управління. Податок розраховується, виходячи з вартості майна, а також його категорії об'єкта.

Податок нараховується в загальному порядку. При несплаті податку дитина може бути відповідачем у суді. Його інтереси будуть представляти батьки. Оплата розраховується виходячи з кадастрової або інвентаризаційної вартості майна.

Розрахункові ставки затверджуються на регіональному рівні та за нерухоме майно становлять 0.1% з урахуванням кадастрової вартості нерухомості.

На місцевому рівні ставка може бути збільшена до 0.3%. Податок на дорогу нерухомість вартістю понад 300 млн. рублів розраховується виходячи зі ставки до 2%. На інші об'єкти ставка становить 0.5%.

Якщо податок, розрахований за кадастрової вартості, вище податку з інвентаризаційної вартості, то використовуються поправочні коефіцієнти: 0.1-0.6%.

З 2020 року податок буде розраховуватися виключно за кадастрової вартості нерухомості. Для оплати податку передбачені відрахування, які становлять:

  • 20 кв. м – для квартири;
  • 10 кв. м. – для кімнати;
  • 50 кв. м. – для іншої нерухомості.

Певні категорії громадян мають право отримати пільги на державному та регіональному рівні. Передбачена можливість отримати 50% знижку на оплату податку на майно.

Хто платить?

Оплату податку проводять батьки або законні представники дитини. Якщо майно знаходиться в довірчому управлінні, то податок розраховується і сплачується керуючим.

Чи повинна дитина платити майновий податок – він має право сплачувати податок самостійно, по досягненні 16-річного віку.

Це також можливо, коли дитина отримав повну дієздатність у порядку емансипації, яка можлива за згодою батьків, органів опіки або рішення суду.

Сплата податку можлива будь-якою особою, що не бажає, що дитина не отримав штраф за прострочення податку.

Законодавча база

Податок нараховується згідно гол. 32 НК РФ. Роз'яснення щодо використання НК РФ наводяться в Листах Мінфіну РФ від 22.04.2015 р, 11.08.2011 р.

Вік дитини як повноцінного суб'єкта правовідносин регулюється положеннями ст. 28-29 Цивільного кодексу РФ.

Об'єкти оподаткування

В якості об'єктів оподаткування виступають:

  • приватні будинки, квартири;
  • кімнати в квартирі, гуртожитку;
  • земельні ділянки;
  • гаражі, споруди;
  • комерційні приміщення.

Об'єктом оподаткування може бути недобудований об'єкт. Податок також нараховується на пайове майно.

Розмір податку з частки розраховується виходячи з показників частки і її кадастрової вартості, яка розраховується від загальної вартості нерухомості.

Податок на майно дітей

Податок на майно дітей обов'язковий, на відміну від думки, що дитина, не маючи постійним доходом, що не повинен платити.

При несвоєчасній оплаті податку можливі штрафи в розмірі до 20% від вартості недоїмки. Розрахунок податку проводиться ФНС самостійно.

На адресу платника податків приходить повідомлення з вже порахованою сумою. Якщо платник згоден з сумою, то він оплачує її через касу банку або іншими можливими способами.

При незгоді з сумою заявнику слід звернутися до податкової інспекції і подати свої заперечення, в тому числі при високій кадастрової вартості нерухомості.

Чи нараховується?

Податок на майно дітей нараховується в загальному порядку. Сума зазначається в повідомленні. Вік платника для сплати податку не має ніякого відношення.

Оплата податку на майно можлива відразу за три періоди.

З якого віку?

Податок підлягає нарахуванню з моменту переходу майна у власність неповнолітнього. Це можливо у разі успадкування або оформлення угоди дарування, приватизацію нерухомого майна. Теоретично оплата може нараховуватися з моменту народження малюка.

Як оплатити?

Сплатити податок можна будь-яким способом. Можна вказати реквізити, які визначені у повідомленні, та перевести податок через каси банку.

Кошти можна перерахувати через сайт ФНС або портал Державних послуг. Гроші можна перерахувати через платіжний термінал.

Кому належать пільги?

Пільги надаються дітям, які втратили батьків – військовослужбовців. Податок не сплачується з житлової нерухомості, площа якої менше 50 кв. м.

Кошти не перераховуються особами – інвалідами 1 і 2 групи.

Часті питання

Громадян цікавить обов'язок платити податок за дітей. Актуальні питання про суму податку та порядку його нарахування. Заявників цікавлять наслідки несплати податку або його несвоєчасного перерахування.

Видають дитині ІПН?

ІПН дитині видається за заявою батьків або законних представників. Для цього потрібно надати свідоцтво про народження неповнолітнього або його паспорт.

Термін оформлення документа 3 дні. Дитина має право звернутися за документом особисто – з віку 14 років.

Можна заплатити з рахунку батьків?

Сплатити податок можна з будь-якого рахунку. У платіжному дорученні необхідно вказати найменування об'єкта та реквізити. Інформацію про платника вказувати необов'язково.

Оплата можлива з рахунку будь-якої особи. Головне – представити документ, що підтверджує особу платника, якщо він звертається в банк.

Якщо не зазначено, що податок сплачений за дитину?

Для одержувача податку подібне питання не має значення. Головне, щоб платіж прийшов з позначенням інформації про конкретний об'єкт.

Якщо прийшов податок на дитину, то його бажано своєчасно оплатити. Строк оплати податку для фізичних осіб – до 1 грудня податкового періоду.

Незважаючи на позицію окремих юристів, дитина повинен платити податок в обов'язковому порядку. Він також може нести відповідальність за несвоєчасне перерахування платежів. За неповнолітнього податок повинні платити батьки або опікуни.

У 2020 році одночасно з необхідністю сплати податку можна оскаржити кадастрову вартість нерухомості. Це можна зробити в адміністративному або судовому порядку. Якщо судовий розгляд неминуче, то представникам дитини доцільно звернутися за підтримкою до кваліфікованого юриста.

На відео про податок на майно на неповнолітніх дітей

Читай також: