Чи можна отримати податкове вирахування за дитячий садок?

Держава всіма силами намагається підтримувати своїх громадян. Одним з методів підтримки молодих батьків в країні є податкове вирахування за дитячий садок. На жаль, не всі батьки про це знають, але за законом вони мають право претендувати на отримання вирахування частини коштів, внесених ними в якості плати за дошкільний заклад.

Хто може претендувати?

Суть пільги на відвідування дитиною дитячого садка полягає у можливості повернути частину податку на доходи фіз. осіб сплаченого батьком чи матір'ю або законним опікуном, у разі якщо їх дитина навчається у дошкільному закладі.

Правом на дану пільгу мають громадяни, у яких:

  • є офіційне джерело доходу, оподаткований стандартним податком за ставкою 13%;
  • термін отримання цього доходу не відрізняється від терміну внесення оплати за навчання малюка;
  • у відділення ИНФС піддана декларація за формою 3-НДФЛ або роботодавцю передане повідомлення з правом на відрахування;
  • є повний перелік документів, які повинні бути додані до декларації;
  • подача декларації, заяви і документів здійснена протягом строку позовної давності, встановленого для подібних питань.

Правове регулювання

Уряд РФ встановило, що батьки, діти яких відвідують дошкільні освітні установи, мають право на отримання компенсації плати за дитсадок. Даний момент докладно описаний у статті 52,2 Закону РФ від 10 липня 1992 року під номером 3266-1. Згідно цій статті правом на отримання повернення податку мають батьки дітей відвідують дитячі садки.

Ця компенсація може оформлятися на кожного з батьків, опікуна, або особа, яка їх замінює, у разі укладання договору з дитячим садом і оплату вмісту в ньому дитини.

Податковий вирахування за дитячий садок

На сьогоднішній день послуги з дошкільного навчання дітей надають приватні і державні дитсадки. У чинному податковому кодексі немає ніяких розбіжностей з точки зору форми власності.

Однак одним з головних критеріїв для надання пільг батькам є наявність у садочку ліцензії на ведення освітньої діяльності.

Державний

Всі державні дитячі сади надають освітні послуги законно і володіють відповідною ліцензією. Часто дообразовательные установи додатково укладають з батьками контракти на уроки з логопедом, підготовку малюка до шкільної програми та інші освітні послуги.

За бажанням батьків ці суми можуть бути відображені в загальній вартості навчання. Відповідно ніяких проблем з отриманням податкового вирахування не виникне.

Приватний (за додаткову плату)

Що стосується комерційних дитячих садків то у 2020 році не всі з них пройшли процедуру ліцензування. В цьому випадку отримати вирахування не вийде.

Якщо ваша дитина навчається у приватному садку, і в установи немає ліцензії, то отримати вирахування ви не зможете.

Розмір

Розмір податкового вирахування безпосередньо залежить від вартості оплати дитячого садка. Багато також залежить від того, за якого по рахунку дитини в сім'ї оплачено навчання.

Детальніше у наступній таблиці:

Умови повернення Розмір повернення
За першу дитину 20% від плати за навчання
За другу дитину 50% від плати за навчання
За третю та наступних дітей 70% від плати за навчання

При цьому розрахунок розміру податкового відрахування провадиться за один календарний рік.

При проведенні розрахунку повинні враховуватися такі фактори як:

  • Громадянин не зможе отримати назад кількість коштів більше, ніж він перерахував до бюджету у вигляді прибуткового податку, а саме 13% від рівня його офіційної зарплати.
  • Можна одержати назад вирахування аж до 13%, проте ця сума не може перевищувати 15 600 рублів. Це пов'язано з тим, що встановлено граничний розмір вирахування в 120 тисяч (120 000 * 13% =15 600).
  • Обмеження за розміром відрахування до 15 600 відноситься не тільки до плати за навчання, але й до інших категорій соціальних відрахувань (за винятком відрахувань на благодійність і дороге лікування).

Розмір всіх соціальних відрахувань не може перевищувати 120 тисяч рублів протягом року.

Як отримати?

Є два основних варіанти, як отримати податкове вирахування за дитячий садок:

  • Надати декларацію в податкову інспекцію.
  • Отримати відрахування у роботодавця.

Для отримання пільг потрібно надати необхідний пакет документів та заяву у відділення ИФНС за місцем прописки громадянина. Право на відрахування виникає, у разі якщо шлюб батьків дитини, що відвідує садок зареєстрований офіційно.

Скористатися пільгою на вирахування може будь-який батько незалежно від того чиї саме дані представлені в поданих документах в податкову.

Для отримання вирахування потрібно подавати декларації за формою 3-НДФЛ окремо за кожен рік навчання.

Подача необхідної документації може відбуватися в кінці року, в якому виникло право на отримання вирахування або протягом трьох наступних років. Після цього термін позовної давності закінчиться.

У роботодавця

Відрахування у роботодавця можна отримати на підставі повідомлення з ИФНС. Щоб отримати дане повідомлення потрібно:

  1. Документально підтвердити своє право на отримання пільги.
  2. Написати заяву для отримання повідомлення та подати його з іншими документами.
  3. Отримати повідомлення через місяць.
  4. Звернутися безпосередньо в організацію, в якій ви працюєте для отримання вирахування при нарахуванні податку.

Отримувати податковий відрахування таким способом має сенс тільки в тому випадку, якщо сума оплати за дитсадок невелика або ви заплатили тільки за першу половину навчального року (наприклад, коли дитина першу половину року ходить в садок, а в другій поступив в школу).

Якщо сума вирахування досить велика, то до кінця року виникне залишок, для отримання якого все одно необхідно буде звертатися в ИНФС. По-іншому отримати його не вийде.

Список необхідних документів

Одне з головних завдань батьків при отриманні вирахування полягає в тому, щоб зберегти квитанції про оплату шкільного установи. Отримати пільги по податках можна буде в кінці року, в якому ви оплачували навчання вашого малюка.

Для цього потрібно подати такі документи:

  • декларація за формою 2-ПДФО;
  • заява з метою повернення соціального вирахування за оплату навчання малюка в саду;
  • заява на перерахування повернення на зазначені вами реквізити;
  • копія посвідчення особи;
  • копія договору на навчання малюка в дитячому освітньому установі;
  • копії квитанцій за оплату садка протягом року або виписки з рахунку у разі безготівкового розрахунку;
  • копія ліцензії навчального закладу;
  • номер банківського рахунку для отримання коштів;
  • копія свідоцтва про народження дитини.

Зразок заяви на отримання вирахування за навчання тут.

Способи надання пільги

Після того як співробітники податкової отримають декларацію і всі необхідні документи для призначення вирахування, вони перевірять, чи відповідають подані документи дійсності.

Якщо все гаразд, то гроші будуть переведені на рахунок заявника.

Терміни

Після надання заявником усіх документів, податкова призначає камеральну перевірку. Вона триває протягом трьох місяців. Якщо за результатами перевірки все в порядку, то кошти будуть переведені протягом одного місяця.

Якщо при перевірці були виявлені недоліки або невідповідності, то цей термін може бути продовжений.

На відео про повернення податку за навчання

Читай також: